Megépült a nyársapáti szennyvíztisztító
A projekt keretében gravitációs csatornával, majd nyomóvezetékkel történik a település belterületén a lakóingatlanokból és az intézményekből a kommunális szennyvíz összegyűjtése, és az újonnan megépült biológiai szennyvíztisztítóban történik meg a szennyvízkezelés.
A tisztított szennyvíz a település közelében lévő időszakos felszíni vízfolyásba, a Nyilas I. főcsatornába kerül elvezetésre.
A településnek eddig nem volt kiépített szennyvízelvezető rendszere és tisztító telepe.
A háztartásokból keletkező szippantott szennyvizet egy vállalkozó szállította el a ceglédi illetve nagykőrösi szennyvíztisztító telepekre. Az intézményekből a szippantott szennyvizet a csemői szennyvíztisztítóba szállították.
A projekt megvalósításával megszűnt a kommunális szennyvíz elszikkasztása miatt okozott környezetszennyezés, mivel a lakossági szennyvizet csatornahálózaton gyűjtik össze, és korszerű, a jogszabályi előírásoknak megfelelő szennyvíztisztító telepen kezelik.
A fejlesztés során 82 lakóingatlant láttak el szennyvízcsatornával.
Az átadón Szűcs Lajos, Pest Megye Önkormányzatának elnöke úgy fogalmazott: „Most rajtunk a sor, hogy megfogalmazzuk Pest megye és a magyar vidék fejlesztésének nemzeti minimumát: Magot ültetni, az erdőt felnevelni, valamint igényes és minőségi értéket létrehozni - csak az itt élő emberek lehetnek képesek."
Kiemelkedő értékű beruházásnak minősítette a szennyvíztisztító átadását, mert az kétszeresen is meghaladja a csepeli és az újpesti fejlesztések értékét, ha a környéken élő családok számát nézzük.
Kis Miklós, a település polgármester minden közreműködőnek megköszönte, a beruházás létrejöttét, ami Nyársapát történelmének legnagyobb beruházása. A szennyvíztisztítót Tarnai Richárd kormánymegbízott, Szűcs Lajos és Kis Miklós adta át.