Elemi érdek az együttműködés
A Pest Megyei Önkormányzat elnöke elmondta, hogy a megye összes polgármesterével találkozik az év első felében, hogy tájékoztassa őket a területfejlesztésben várható változásokról, a megyei önkormányzat elképzeléseiről. Az Országgyűlés által a tavalyi év végén elfogadott törvény a megyei önkormányzat számára a területfejlesztést jelölte ki feladatként, a készülő területfejlesztési törvénnyel pedig évtizedre meghatározza a helyi és a térségi fejlesztés kereteit. A megyei önkormányzatok álláspontja szerint ez a feladat csak úgy végezhető el hatékonyan és eredményesen, ha az eddig egymással versengő települések, mostantól együtt gondolkodnak a fejlődésről, és a fejlesztésekről. Az együttműködés jelenti a területfejlesztés lényegét.
"Világos, követhető rendszer kiépítése a cél a területfejlesztésben" - jelentette ki Szűcs Lajos. Hangsúlyozta a megyei önkormányzatok jelentőségét a koordinációban, illetve az olyan garanciális megoldásokat, mint például azt, hogy a jövőben az Országgyűlés által elfogadott költségvetés a települési szintekre lebontott beruházásokat és azok forrásait tételesen is tartalmazni fogják.
Dióssi Csaba, a társulás elnöke, Dunakeszi polgármestere úgy fogalmazott, hogy „elemi érdek az együttműködés a kistérségek és a megyei önkormányzat között". Szorgalmazta, hogy a kistérségi társulások a megyei közgyűlésben is képviseltethessék magukat
Dunakeszi Kistérségi ülés
Ahogy Szűcs Lajos elmondta az agglomerációs tanács (BAFT) megszűnt, feladatait a megyei önkormányzat vette át. Ennek kapcsán beszámolt a Területi Információs Rendszer átvételéről, amely a megyei önkormányzat által nyújtott szolgáltatások egyike lehet, amennyiben rendeződik a rendszer üzemeltetésének kérdése. Az év második felében elkészül az országos területrendezési terv, amely a települések területfejlesztési elképzeléseire épül, és a kistérségek hangolnak össze a megyei önkormányzatok számára. A megbeszélésen szó esett az Európai Unió 2014-ben kezdődő költségvetési ciklusára való felkészülésről, Budapest és Pest megye közötti viszonyról, a forrásmegosztással kapcsolatos célokról, a régiók megszűntetéséről."Világos, követhető rendszer kiépítése a cél a területfejlesztésben" - jelentette ki Szűcs Lajos. Hangsúlyozta a megyei önkormányzatok jelentőségét a koordinációban, illetve az olyan garanciális megoldásokat, mint például azt, hogy a jövőben az Országgyűlés által elfogadott költségvetés a települési szintekre lebontott beruházásokat és azok forrásait tételesen is tartalmazni fogják.
Kistérségi vezetőkkel tárgyalt dr. Szűcs Lajos megyei elnök Dunakeszin
A közgyűlés elnöke kiemelte, hogy Pest megye helyzete specifikus, az elmúlt tíz évben 150 ezer fővel nőtt a megye lakossága, ami az országban egyedülálló. A megyébe költözők egy jelentős része éppen Dunakeszi kistérség négy települését (Dunakeszi, Göd, Fót, Mogyoród) választotta, ahol immár több mint 80 ezer ember él.Dióssi Csaba, a társulás elnöke, Dunakeszi polgármestere úgy fogalmazott, hogy „elemi érdek az együttműködés a kistérségek és a megyei önkormányzat között". Szorgalmazta, hogy a kistérségi társulások a megyei közgyűlésben is képviseltethessék magukat