",,A koncepció figyelembe veszi a vállalkozók érdekeit"
Együttműködési megállapodást írt alá a megyei önkormányzat és a kereskedelmi és iparkamara. A megyében 194 ezer regisztrált vállalkozás van. Az ünnepélyes aláíráskor Szűcs Lajos, a közgyűlés elnöke úgy fogalmazott, hogy „olyan területfejlesztési koncepció fog születni, ami a vállalkozók érdekeit figyelembe veszi."
Pest Megye Közgyűlése az április ülésén egyhangúlag támogatta annak az együttműködési megállapodásnak az aláírását a kamarával, amelyre május 10-én került sor a Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara elnökségi ülésén.
A kamara és az önkormányzat között a tervezés eddigi szakaszában is folyamatos együttműködés állt fent, amely kapcsolatot tovább kívánta mélyíteni a két fél.
Szűcs Lajos, Vereczkey Zoltán,
Az ünnepélyes aláíráskor Szűcs Lajos, a közgyűlés elnöke úgy fogalmazott, hogy „olyan területfejlesztési koncepció fog születni, ami a vállalkozók érdekeit figyelembe veszi." Mint mondta, a megyében 194 ezer regisztrált vállalkozás van. A következő (2014-2020) fejlesztési ciklusban az európai uniós források 60%-át gazdaságfejlesztésre kell fordítani, ezt a most készülő területfejlesztési koncepció figyelembe veszi. Ez jelentős előrelépés az előző fejlesztési ciklushoz (2007-2013) képest, amikor csak 15%-ot fordítottak gazdaságfejlesztésre.
Vereczkey Zoltán, a kamara elnöke erre reagálva kijelentette, hogy „úgy költöttük a pénzt az előző ciklusban, mintha gazdag ország lettünk volna: főtereket, ravatalozókat, uszodákat építettünk ott is, ahol nem mindig volt indokolt, mert erre volt pályázati lehetőség". Örömmel üdvözölte, hogy a most a kamara az elejétől fogva együtt dolgozik az önkormányzattal a koncepció megalkotásán. Majd hozzátette: „minden megyében követni kell ezt a példát".
Az együttműködési megállapodás aláírása
Az együttműködés többek között tartalmazza, hogy szakképzés területén a vállalkozások ráfordításaiban - befektetéseiben - növekedjen a szakképzésre, felnőttképzésre fordított kiadások mértéke és részaránya. A két fél támogatja azokat a változásokat, amelyek érdemben megkönnyítik a szakmai-munkahelyi gyakorlat megszerzését (pl. ösztöndíjak, cégek-munkaügyi központok közti kapcsolatok fejlesztése). A közös tervezési munkában pedig a kamara a továbbiakban is részt vesz a stratégia megalkotásában és a programozásban szakértői hozzájárulással, a tagokra kiterjedő adatgyűjtéssel, kutatások szervezésével, a gazdasági szereplők bevonásával. A gazdaságfejlesztés területén pedig együttdolgoznak pl. a logisztika, a turizmus, a zöld energia és az építőipar pozícióinak további javításán.
A területfejlesztési koncepcióval kapcsolatos véleményüket, javaslataikat várjuk a teruletfejlesztes@pestmegye.hu címen.